BIG BANG'DEN SONRA HER ŞEY DUMANDI

İlkel Duman

Hristiyan İncil'i, Tanrı'nın başlangıçta "Işık olsun" dediğini söyler ( Yaratılış 1: 3 ). Ancak bunun yanlış olduğu ortaya çıktı. Big Bang'den sonra evren opaktı ve fotonlar hiç seyahat edemiyordu.

Büyük patlamadan yaklaşık 300.000 yıl sonra, evren, ışığın kaçamayacağı, dumanla dolu bir oda gibiydi. Evren bir milyar yaşındayken, duman - aslında ışığı hapseden bir hidrojen gazı - neredeyse tamamen temizlenmiş ve yıldızların ve galaksilerin görünür olmasına izin vermişti. Ancak pusun içinden geçen tam olarak ne astrofizikteki en büyük sorulardan biri olmuştur. Şimdi, Hubble Uzay Teleskobu tarafından alınan görüntüleri analiz ederek, araştırmacılar en iyi tahminlerini doğrulamaya yaklaştılar: Duman, ilk galaksilerden gelen ultraviyole radyasyon aleviyle temizlendi.
Bilim, Erken Evren Sisten Nasıl Temizlendi, 2010

İlk 380.000 yıl, evren görünür ışığa (şeffaf olmayan) opaktı ve fotonlar hiç seyahat edemezdi. Büyük Patlama'dan birkaç dakika sonra evren esas olarak Hidrojen, Helyum ve küçük bir miktar Lityum ve Berilyum'du. Ancak bir gaz çok sıcak olduğunda iyonize olur (elektronları kaybeder) ve opak hale gelir (bugünün dumanı gibi). Başlangıçta evren görünür ışığa opaktı. Evrenin yeterince soğuması 380.000 yıl aldı ve ancak o zaman görünür ışığa şeffaf hale geldi. Diğer dalga boyları için bir milyar yıl boyunca opaktı.

Öyleyse İncil'in "nuru olsun" yanlış çıktı. Ancak Kuran doğru bir şekilde başlangıçta DUMAN yani sıcak, şeffaf olmayan bir gaz olduğunu söyledi.

[Kuran 41.11] Sonra DUMAN varken cennete yöneldi, sonra ona ve yeryüzüne: "İsteyerek veya zorla gel" dediler, "İsteyerek geliyoruz" dediler.

1400 yıl önce yaşayan okuma yazma bilmeyen bir adam, başlangıçta her şeyin duman olduğunu nasıl bilebilirdi?  

 

KURAN MUCIZELERI

Kuran (Kuran, İslam'ın kitabı) 1400 yıl önce bilinemeyen bilimsel bilgiler içermektedir. Temel aritmetikten astrofizikteki en ileri konulara kadar uzanır. Bu mucizelerden geçmeye ve kendiniz için yargılamaya davetlisiniz.

DÜNYANIN İNCELENMESİ

Jeoloji

Kömür, Heyelan, Ayrışma - Erozyon, Gözenekli Kayalar, Kitlesel Yokoluş, Buhar Patlamaları, Dağlar, İç Dalgalar, Toprak, Süngertaşı, Fotik Bölge, Tektonik, Ölü Deniz, Lavabo, Volkan, Kıyı Çizgileri, Mineraller, Hidrotermal Menfezler, Tatlı su, Ateş Fırtınası, Kayalar Çatlak, Yitim, Fay Hatları, Deprem, Toprak Genişlemesi, Ani Sel, Çölleşme.

YAŞAYAN ORGANİZMALAR BİLİMİ

Biyoloji

Fetal Gelişim, Bal, Kolesterol, Mayoz, Antioksidanlar, Yağlar, Hipoksi, Düşük, Bahçeler, Fotosentez, Beyaz Saç, Tozlaşma, Yıldırım Çarpması, İç Kulak, Katarakt, Görme, Kemikler, Süt, Beyin Fonksiyonları, Evrim, Bal Arıları, İnsan Duyguları , Don, Cinsiyet, Göz Bebeği, Rahim, Parmak İzleri, Deri Sinirleri, Oruç, Emzirme, Kulak Zarı, Fetus, Floresan, İnsan Embriyo, Yatak Yaraları, Terleme, Bakteriler, Bitki Stresi.

NICELIK, MEKÂN VE DEĞIŞIM BILIMI

Matematik

Uzaklık, Asal Sayılar, Pi, Aritmetik, İlişkisel Cebir, Taban-19.

GEÇMIŞIN INCELENMESI

Tarih

Kağıt Para, Hiyeroglifler, Dijital Kitaplar, Takvim, Musa, Firavun'un Mumyası, Haman, Karnak Tapınağı, Firavun, Uçuş, Nuh, Ölü Deniz, Pompeii, Kuzey, Petra, Ubar.

HAYVAN BİLİMİ

Zooloji

Raptorlar, Örümcek Ağı, Karıncalar, Bal Arıları, Koloniler, Hayvan Dilleri, Sivrisinek, Karga, Gece Hayvanları, Karasinek.

ATMOSFER İNCELEMESİ

Meteoroloji

Deniz Esintisi, Orografik Etki, Rüzgar, Volkanik Gazlar, Kitlesel Yok Olma, Mikro Patlama, Bulut Tohumu Çiy, Sahil Şeritleri, Ateş Fırtınası, Tatlı Su, Atmosfer Basıncı, Ani Sel, Bulutların Ağırlığı.

CELESTIAL OBJECTS BİLİMİ

Astronomi

Güneş Işığı, Dolunay, Göktaşları, Dış Gezegenler, Gezegensel Yörüngeler, Manyetosfer, Ay Işığı, Gün, Çoklu Yıldız Sistemi, Demir, Yıldız Işığı.

ELEMANLAR VE BİLEŞİKLER BİLİMİ

Kimya

Viskozite, Süperiyonik Su, Fotosentez, Volkanik Gazlar, Kütle Yok Olma, Kemikler, Buhar Patlamaları, İç Dalgalar, Piramitler, Hidrojen, Su Tabakalanması, Bulut Tohumu, Floresans, Pompeii, Pas.

UZAY VE ZAMANDA HAREKET VE DAVRANIŞ BİLİMİ

Fizik

İş, Işık, Atomlar, Çiftler, Işık Hızı, Sicim Teorisi, Rayleigh Saçılması, Son Hız, Zaman Bağıl, Solucan Delikleri, Pulsarlar, Yerçekimi, Uzayzaman, Zırh Peircing, Yerçekimi Dalgaları, Sonik Silahlar, Kütle, Sicim Teorisi, Eşdeğerlik İlkesi, Kırmızı Değişiyor.

EVRENİN KÖKEN BİLİMİ VE EVRİMİ

Kozmoloji

Evrenin Şekli, Evrenin Yaşı, Yedi Gök, Büyük Patlama, Genişleyen Evren, Ses Dalgaları, İzotropi, İlkel Duman, Karanlık Enerji, Gökada İplikçikleri. Karanlık enerji

Translated from English by Google Translate

miracles-of-quran.com