EVRENDEKI EN ESKI SES DALGALARI

Ses dalgaları

Bugün fizikçilerin 380.000 yıl 100 saniyeye sıkıştırılmış Büyük Patlama ses kaydı var. Buraya tıklayın ve Sound Of The Big Bang'i dinleyin .

100 saniyelik bir kayıt, Big Bang'den yaklaşık 380.000 yıl sonra Big Bang'den yaklaşık 760.000 yıl sonrasına kadar olan sesi temsil eder.

" Orijinal ses dalgaları, sıcaklık değişimleri değildi, ancak evrende yayılan gerçek ses dalgalarıydı " dedi. Ancak Cramer, 2003 verilerinin yüksek frekans yapısından yoksun olduğunu kaydetti. Avrupa Uzay Ajansı'nın, kozmik mikrodalga arka planında bir derecenin birkaç milyonda biri kadar sıcaklık değişimlerini ayırt edebilecek kadar hassas dedektörlere sahip olan Planck uydu misyonunu kullanan uluslararası bir işbirliği ile yakın zamanda daha eksiksiz veriler toplandı. Bu veriler Mart ayı sonunda yayınlandı ve yeni kayıtlara yol açtı.

Cramer, evren soğudukça ve genişledikçe, "daha fazla bas enstrümanı" yaratmak için dalga boylarını genişlettiğini söyledi. Dalga boyları uzadıkça ses azalır ve ilk başta yükselir ama sonra yavaş yavaş azalır. Ses aslında o kadar "bas" idi ki, kayıtları insanlar tarafından duyulabilecekleri bir aralığa getirmek için frekansı 100 septilyon kez (100 ve ardından 24 sıfır daha) artırmak zorunda kaldı.
Washington Üniversitesi, Büyük Patlama'yı yüksek kalitede dinleme (ses), 2013

Göklerde bir ses dalgası vardı. Bu son zamanlarda biliniyordu, ancak bu, keşfedilmeden 1400 yıl önce Kuran'da tasvir edilmiştir:

[Kuran 41.11] Sonra duman olduğu zaman cennete yöneldi ve sonra ona ve yeryüzüne: "İsteyerek veya zorla gel" dediler, "İsteyerek geliyoruz" dediler.

Cennet "dedi" cennetin bir sesi olduğunu ima eder. Ses, bir ses dalgası yaydığı anlamına gelir (bir yerçekimi dalgası veya bir elektromanyetik dalga değil). Bugün cennetin 380.000 yıl süren bir ses dalgası verdiğini biliyoruz.

1400 yıl önce yaşayan okuma yazma bilmeyen bir adam cennetin bir ses dalgası yaydığını nasıl bilebilirdi?  

 

KURAN MUCIZELERI

Kuran (Kuran, İslam'ın kitabı) 1400 yıl önce bilinemeyen bilimsel bilgiler içermektedir. Temel aritmetikten astrofizikteki en ileri konulara kadar uzanır. Bu mucizelerden geçmeye ve kendiniz için yargılamaya davetlisiniz.

DÜNYANIN İNCELENMESİ

Jeoloji

Kömür, Heyelan, Ayrışma - Erozyon, Gözenekli Kayalar, Kitlesel Yokoluş, Buhar Patlamaları, Dağlar, İç Dalgalar, Toprak, Süngertaşı, Fotik Bölge, Tektonik, Ölü Deniz, Lavabo, Volkan, Kıyı Çizgileri, Mineraller, Hidrotermal Menfezler, Tatlı su, Ateş Fırtınası, Kayalar Çatlak, Yitim, Fay Hatları, Deprem, Toprak Genişlemesi, Ani Sel, Çölleşme.

YAŞAYAN ORGANİZMALAR BİLİMİ

Biyoloji

Fetal Gelişim, Bal, Kolesterol, Mayoz, Antioksidanlar, Yağlar, Hipoksi, Düşük, Bahçeler, Fotosentez, Beyaz Saç, Tozlaşma, Yıldırım Çarpması, İç Kulak, Katarakt, Görme, Kemikler, Süt, Beyin Fonksiyonları, Evrim, Bal Arıları, İnsan Duyguları , Don, Cinsiyet, Göz Bebeği, Rahim, Parmak İzleri, Deri Sinirleri, Oruç, Emzirme, Kulak Zarı, Fetus, Floresan, İnsan Embriyo, Yatak Yaraları, Terleme, Bakteriler, Bitki Stresi.

NICELIK, MEKÂN VE DEĞIŞIM BILIMI

Matematik

Uzaklık, Asal Sayılar, Pi, Aritmetik, İlişkisel Cebir, Taban-19.

GEÇMIŞIN INCELENMESI

Tarih

Kağıt Para, Hiyeroglifler, Dijital Kitaplar, Takvim, Musa, Firavun'un Mumyası, Haman, Karnak Tapınağı, Firavun, Uçuş, Nuh, Ölü Deniz, Pompeii, Kuzey, Petra, Ubar.

HAYVAN BİLİMİ

Zooloji

Raptorlar, Örümcek Ağı, Karıncalar, Bal Arıları, Koloniler, Hayvan Dilleri, Sivrisinek, Karga, Gece Hayvanları, Karasinek.

ATMOSFER İNCELEMESİ

Meteoroloji

Deniz Esintisi, Orografik Etki, Rüzgar, Volkanik Gazlar, Kitlesel Yok Olma, Mikro Patlama, Bulut Tohumu Çiy, Sahil Şeritleri, Ateş Fırtınası, Tatlı Su, Atmosfer Basıncı, Ani Sel, Bulutların Ağırlığı.

CELESTIAL OBJECTS BİLİMİ

Astronomi

Güneş Işığı, Dolunay, Göktaşları, Dış Gezegenler, Gezegensel Yörüngeler, Manyetosfer, Ay Işığı, Gün, Çoklu Yıldız Sistemi, Demir, Yıldız Işığı.

ELEMANLAR VE BİLEŞİKLER BİLİMİ

Kimya

Viskozite, Süperiyonik Su, Fotosentez, Volkanik Gazlar, Kütle Yok Olma, Kemikler, Buhar Patlamaları, İç Dalgalar, Piramitler, Hidrojen, Su Tabakalanması, Bulut Tohumu, Floresans, Pompeii, Pas.

UZAY VE ZAMANDA HAREKET VE DAVRANIŞ BİLİMİ

Fizik

İş, Işık, Atomlar, Çiftler, Işık Hızı, Sicim Teorisi, Rayleigh Saçılması, Son Hız, Zaman Bağıl, Solucan Delikleri, Pulsarlar, Yerçekimi, Uzayzaman, Zırh Peircing, Yerçekimi Dalgaları, Sonik Silahlar, Kütle, Sicim Teorisi, Eşdeğerlik İlkesi, Kırmızı Değişiyor.

EVRENİN KÖKEN BİLİMİ VE EVRİMİ

Kozmoloji

Evrenin Şekli, Evrenin Yaşı, Yedi Gök, Büyük Patlama, Genişleyen Evren, Ses Dalgaları, İzotropi, İlkel Duman, Karanlık Enerji, Gökada İplikçikleri. Karanlık enerji

Translated from English by Google Translate

miracles-of-quran.com