İŞÇI ARILARIN TÜMÜ DIŞIDIR

Bal arıları

Kuran'da 16 numara ve arılarla ilgili tuhaf bir şey var. 16. bölüm "Arılar" olarak adlandırılır. Arılardan bahseden tek ayet 16 kelimeden oluşmaktadır. Ve bu kelimeler 16 farklı harften oluşuyor.

Arıların kromozomlarında tuhaf bir şey olduğu ortaya çıktı. Dişi arılarda 32 kromozom varken erkeklerde 16 kromozom bulunur (Erkeklerin babası yoktur. Erkekler tıpkı İsa gibi annenin döllenmemiş yumurtalarıdır).

Polen toplayan ve bal yapan işçi arılar aslında dişidir. Erkek arılar bal yapmazlar. Bu sadece son zamanlarda biliniyordu. Bununla birlikte, 1400 yıl önce Kuran, bal üreten arılara dişiler olarak atıfta bulunur (Arap grameri dişi modundadır):

[Kuran 16.68-69] Ve Rabbiniz (Allah) arılara vahyetti: Kovanlarınızı dağlarda, ağaçlarda ve onların yaptıklarında inşa edin. Sonra her meyveden (dişiler için) yiyin ve (dişiler için) Rabbinizin karından (بُطُونِهَا) köleleştirdiği yolları takip edin. Bunlar, tefekkür edenler için işaretlerdir.
  • "Yemek" kelimesi için: "Kuli" dişiler içindir; "Kul" erkekler içindir. Kuran "Kuli" (kadın) kullanmıştır.

  • "Bir yolu izle" kelimesi için: "Usluki" dişiler içindir; "Usluk" erkekler içindir. Kuran "Usluki" (kadın) kullanıyordu.

  • "Göbek" kelimesi için: "butuniha" kadınlar içindir; "butunihim" erkekler içindir. Kuran "butuniha" (kadın) kullanmıştır.

1400 yıl önce yaşayan okuma yazma bilmeyen bir adam, bal yapan arıların dişi olduğunu nasıl bilebilirdi?

Butuniha بُطُونِهَا Arapçada tek bir dişinin birden fazla midesi anlamına gelir. Bugün bir bal arısının bal için ayrılmış fazladan bir midesi olduğunu biliyoruz.

  • "Göbek" kelimesi için: "butuniha" bekar bir kadın içindir. "butunihin" birden fazla kadın içindir. Kuran "butuniha" bekar kadın kullandı.

1400 yıl önce yaşamış okuma yazma bilmeyen bir adam, bal arısının fazladan midesi olduğunu nasıl bilebilirdi?

Arılar kovanlarını kendi balmumundan inşa ediyorlar, ancak bilim adamları kovanları ahşapta ve hatta sert kayada inşa eden arıları keşfettiler.

Marangoz arılar kovanlarını tahtaya delerler.

Bazı arılar sert kayayı bile delebilir.

Bakınız: 'Sıradışı' Arı Türleri Kayaların Dışında Apartman Tarzı Yuvalar Açıyor .

"Ve Rabbiniz (Allah) arılara vahyetti: Kovanlarınızı dağlarda, ağaçlarda ve yaptıklarında yapın ..." Allah, arılara bilinenlerin yanı sıra dağlarda (sağlam kaya), ağaçlarda (odun) delmelerini emretti. balmumu kovanları.

1400 yıl önce yaşayan okuma yazma bilmeyen bir adam, arıların sert kayayı delebileceklerini nasıl bilebilirdi?

(Hristiyan İncil'i hatalı olarak dört ayaklı böcek olduğunu iddia ediyor Levililer 11:20 . Ayrıca "ağzından alevler akan; ateş kıvılcımları fışkıran bir hayvanın varlığını da iddia ediyor. Kaynayan bir tencere gibi burun deliklerinden duman akıyor. Sazların üzerinde. Nefesi kömürleri tutuşturuyor ve ağzından alevler çıkıyor ". Eyub 41: 19-21 )

 

KURAN MUCIZELERI

Kuran (Kuran, İslam'ın kitabı) 1400 yıl önce bilinemeyen bilimsel bilgiler içermektedir. Temel aritmetikten astrofizikteki en ileri konulara kadar uzanır. Bu mucizelerden geçmeye ve kendiniz için yargılamaya davetlisiniz.

DÜNYANIN İNCELENMESİ

Jeoloji

Kömür, Heyelan, Ayrışma - Erozyon, Gözenekli Kayalar, Kitlesel Yokoluş, Buhar Patlamaları, Dağlar, İç Dalgalar, Toprak, Süngertaşı, Fotik Bölge, Tektonik, Ölü Deniz, Lavabo, Volkan, Kıyı Çizgileri, Mineraller, Hidrotermal Menfezler, Tatlı su, Ateş Fırtınası, Kayalar Çatlak, Yitim, Fay Hatları, Deprem, Toprak Genişlemesi, Ani Sel, Çölleşme.

YAŞAYAN ORGANİZMALAR BİLİMİ

Biyoloji

Fetal Gelişim, Bal, Kolesterol, Mayoz, Antioksidanlar, Yağlar, Hipoksi, Düşük, Bahçeler, Fotosentez, Beyaz Saç, Tozlaşma, Yıldırım Çarpması, İç Kulak, Katarakt, Görme, Kemikler, Süt, Beyin Fonksiyonları, Evrim, Bal Arıları, İnsan Duyguları , Don, Cinsiyet, Göz Bebeği, Rahim, Parmak İzleri, Deri Sinirleri, Oruç, Emzirme, Kulak Zarı, Fetus, Floresan, İnsan Embriyo, Yatak Yaraları, Terleme, Bakteriler, Bitki Stresi.

NICELIK, MEKÂN VE DEĞIŞIM BILIMI

Matematik

Uzaklık, Asal Sayılar, Pi, Aritmetik, İlişkisel Cebir, Taban-19.

GEÇMIŞIN INCELENMESI

Tarih

Kağıt Para, Hiyeroglifler, Dijital Kitaplar, Takvim, Musa, Firavun'un Mumyası, Haman, Karnak Tapınağı, Firavun, Uçuş, Nuh, Ölü Deniz, Pompeii, Kuzey, Petra, Ubar.

HAYVAN BİLİMİ

Zooloji

Raptorlar, Örümcek Ağı, Karıncalar, Bal Arıları, Koloniler, Hayvan Dilleri, Sivrisinek, Karga, Gece Hayvanları, Karasinek.

ATMOSFER İNCELEMESİ

Meteoroloji

Deniz Esintisi, Orografik Etki, Rüzgar, Volkanik Gazlar, Kitlesel Yok Olma, Mikro Patlama, Bulut Tohumu Çiy, Sahil Şeritleri, Ateş Fırtınası, Tatlı Su, Atmosfer Basıncı, Ani Sel, Bulutların Ağırlığı.

CELESTIAL OBJECTS BİLİMİ

Astronomi

Güneş Işığı, Dolunay, Göktaşları, Dış Gezegenler, Gezegensel Yörüngeler, Manyetosfer, Ay Işığı, Gün, Çoklu Yıldız Sistemi, Demir, Yıldız Işığı.

ELEMANLAR VE BİLEŞİKLER BİLİMİ

Kimya

Viskozite, Süperiyonik Su, Fotosentez, Volkanik Gazlar, Kütle Yok Olma, Kemikler, Buhar Patlamaları, İç Dalgalar, Piramitler, Hidrojen, Su Tabakalanması, Bulut Tohumu, Floresans, Pompeii, Pas.

UZAY VE ZAMANDA HAREKET VE DAVRANIŞ BİLİMİ

Fizik

İş, Işık, Atomlar, Çiftler, Işık Hızı, Sicim Teorisi, Rayleigh Saçılması, Son Hız, Zaman Bağıl, Solucan Delikleri, Pulsarlar, Yerçekimi, Uzayzaman, Zırh Peircing, Yerçekimi Dalgaları, Sonik Silahlar, Kütle, Sicim Teorisi, Eşdeğerlik İlkesi, Kırmızı Değişiyor.

EVRENİN KÖKEN BİLİMİ VE EVRİMİ

Kozmoloji

Evrenin Şekli, Evrenin Yaşı, Yedi Gök, Büyük Patlama, Genişleyen Evren, Ses Dalgaları, İzotropi, İlkel Duman, Karanlık Enerji, Gökada İplikçikleri. Karanlık enerji

Translated from English by Google Translate

miracles-of-quran.com