YÜZ ÖZELLIKLERI

Fetüs gelişimi

Yüz özellikleri ikinci ve üçüncü aylar arasında gelişir.


Penn State Üniversitesi, Yüz Bölgesinin Embriyolojisi ve Gelişimine İlişkin Resimli İnceleme, Bölüm 1: Erken Yüz ve Lateral Burun Boşlukları, 2020

Yüz özellikleri ikinci ve üçüncü aylar arasında gelişir; ondan önce fetüs özelliksizdir. Bu yakın zamanda biliniyordu, ancak keşfedilmeden 1400 yıl önce Kuran'da tasvir edilmiştir.

[Kuran 22: 5] Ey insanlar! Diriliş hakkında şüpheniz varsa - Biz sizi topraktan, sonra küçük bir damladan, sonra yapışan bir pıhtıdan, sonra bir parça etten, özelliksiz ve özelliklerle yarattık. Sizin için işleri netleştirmek için. Belli bir süre için dilediğimizi rahimlere yerleştiririz ve sonra tam gücünüze ulaşana kadar sizi bebek olarak çıkarırız. Ve bazılarınız ölecek ve bazılarınız en kötü çağa geri döneceksiniz, böylece o bildikten sonra bilmesin. Ve hala dünyayı görüyorsun; Ama biz onun üzerine su indirdiğimiz zaman titrer, şişer ve her çeşit sevimli çift yetiştirir.

"Khilka خلقة" özellikler anlamına gelir. "Mukhallaka مُخَلَّقَةٍ" özellikleri vardır anlamına gelir. "Khair Mukhallaka غَيْرِ مُخَلَّقَةٍ" özelliksiz anlamına gelir. Bu ayette fetüsün özellikleri vardır ve özelliksizdir. Bir başka ayette ise fetüsün bu özellikleri kemikleri etle giydirdikten sonra kazandığını bildirmektedir.

[Kuran 23.14] Sonra meniyi sülük haline getirdik. Sonra sülüğü bir topak haline getirdik. Sonra yumruyu kemiklere dönüştürdük. Sonra kemiklere et giydirdik. Sonra onu başka bir özelliğe dönüştürdük. En kutsanan, Yaratıcıların en güzeli olan Allah'tır.

Bu ayette cenin bu özellikleri kemikleri etle giydirdikten sonra kazanır. Bunun doğru gelişim sırası olduğu ortaya çıktı, kemikler ve kaslar yüz özelliklerinden önce oluşur. Omurga, iskeletin ilk oluşan kısmıdır ancak yine de kıkırdaktan yapılmıştır. Gerçek kemiğe dönüşen ilk kıkırdak mandibuladır (çene kemiği). Bu Meckel'in kıkırdağı, ilgili kasları oluşmadan 3 gün önce kemiğe dönüşür:

"Meckel kıkırdağının ardışık gelişimi, aşama 13 (32 gün) gibi erken bir zamanda, mandibular çıkıntı içinde mezenkimal hücrelerin yoğunlaşmasının ortaya çıkmasıyla başladı. Aşama 17 (41 gün) sırasında, mandibulanın birincil ossifikasyon merkezi altta göründü. Meckel kıkırdağının marjı. Embriyolarda Meckel'in kıkırdağına kas yapışmaları 18. evrede (44 gün) gözlemlendi. " Wyganowska-Świątkowska M, Przystańska A. Meckel kıkırdağı insan embriyonik ve erken fetal dönemlerde. Anat Sci Int. 2011 Haziran; 86 (2): 98-107 . doi: 10.1007 / s12565-010-0093-3. Epub 2010 27 Ağustos. PubMed PMID: 20799009.

Gerçek kemiklerin ilk oluşumu 41. günde çene kemiğinde gerçekleşir. Üç gün sonra ilişkili kaslar oluşur. Yüz hatları ikinci ve üçüncü aylarda oluşur. Kuran'da hata yok.

1400 yıl önce yaşamış okuma yazma bilmeyen bir adam, kemiklerin ve kasların yüz hatlarından önce geliştiğini nasıl bilebilirdi?  

 

KURAN MUCIZELERI

Kuran (Kuran, İslam'ın kitabı) 1400 yıl önce bilinemeyen bilimsel bilgiler içermektedir. Temel aritmetikten astrofizikteki en ileri konulara kadar uzanır. Bu mucizelerden geçmeye ve kendiniz için yargılamaya davetlisiniz.

DÜNYANIN İNCELENMESİ

Jeoloji

Kömür, Heyelan, Ayrışma - Erozyon, Gözenekli Kayalar, Kitlesel Yokoluş, Buhar Patlamaları, Dağlar, İç Dalgalar, Toprak, Süngertaşı, Fotik Bölge, Tektonik, Ölü Deniz, Lavabo, Volkan, Kıyı Çizgileri, Mineraller, Hidrotermal Menfezler, Tatlı su, Ateş Fırtınası, Kayalar Çatlak, Yitim, Fay Hatları, Deprem, Toprak Genişlemesi, Ani Sel, Çölleşme.

YAŞAYAN ORGANİZMALAR BİLİMİ

Biyoloji

Fetal Gelişim, Bal, Kolesterol, Mayoz, Antioksidanlar, Yağlar, Hipoksi, Düşük, Bahçeler, Fotosentez, Beyaz Saç, Tozlaşma, Yıldırım Çarpması, İç Kulak, Katarakt, Görme, Kemikler, Süt, Beyin Fonksiyonları, Evrim, Bal Arıları, İnsan Duyguları , Don, Cinsiyet, Göz Bebeği, Rahim, Parmak İzleri, Deri Sinirleri, Oruç, Emzirme, Kulak Zarı, Fetus, Floresan, İnsan Embriyo, Yatak Yaraları, Terleme, Bakteriler, Bitki Stresi.

NICELIK, MEKÂN VE DEĞIŞIM BILIMI

Matematik

Uzaklık, Asal Sayılar, Pi, Aritmetik, İlişkisel Cebir, Taban-19.

GEÇMIŞIN INCELENMESI

Tarih

Kağıt Para, Hiyeroglifler, Dijital Kitaplar, Takvim, Musa, Firavun'un Mumyası, Haman, Karnak Tapınağı, Firavun, Uçuş, Nuh, Ölü Deniz, Pompeii, Kuzey, Petra, Ubar.

HAYVAN BİLİMİ

Zooloji

Raptorlar, Örümcek Ağı, Karıncalar, Bal Arıları, Koloniler, Hayvan Dilleri, Sivrisinek, Karga, Gece Hayvanları, Karasinek.

ATMOSFER İNCELEMESİ

Meteoroloji

Deniz Esintisi, Orografik Etki, Rüzgar, Volkanik Gazlar, Kitlesel Yok Olma, Mikro Patlama, Bulut Tohumu Çiy, Sahil Şeritleri, Ateş Fırtınası, Tatlı Su, Atmosfer Basıncı, Ani Sel, Bulutların Ağırlığı.

CELESTIAL OBJECTS BİLİMİ

Astronomi

Güneş Işığı, Dolunay, Göktaşları, Dış Gezegenler, Gezegensel Yörüngeler, Manyetosfer, Ay Işığı, Gün, Çoklu Yıldız Sistemi, Demir, Yıldız Işığı.

ELEMANLAR VE BİLEŞİKLER BİLİMİ

Kimya

Viskozite, Süperiyonik Su, Fotosentez, Volkanik Gazlar, Kütle Yok Olma, Kemikler, Buhar Patlamaları, İç Dalgalar, Piramitler, Hidrojen, Su Tabakalanması, Bulut Tohumu, Floresans, Pompeii, Pas.

UZAY VE ZAMANDA HAREKET VE DAVRANIŞ BİLİMİ

Fizik

İş, Işık, Atomlar, Çiftler, Işık Hızı, Sicim Teorisi, Rayleigh Saçılması, Son Hız, Zaman Bağıl, Solucan Delikleri, Pulsarlar, Yerçekimi, Uzayzaman, Zırh Peircing, Yerçekimi Dalgaları, Sonik Silahlar, Kütle, Sicim Teorisi, Eşdeğerlik İlkesi, Kırmızı Değişiyor.

EVRENİN KÖKEN BİLİMİ VE EVRİMİ

Kozmoloji

Evrenin Şekli, Evrenin Yaşı, Yedi Gök, Büyük Patlama, Genişleyen Evren, Ses Dalgaları, İzotropi, İlkel Duman, Karanlık Enerji, Gökada İplikçikleri. Karanlık enerji

Translated from English by Google Translate

miracles-of-quran.com