انحنای فضا

شکل جهان

هر مشاهده گر در جهان ، جهان قابل مشاهده در اطراف خود را کره ای در حال انبساط می بیند که قطر آن 93 سال نوری است. این برای هر مشاهده گر حتی در خارج از جهان مشاهده پذیر ما صادق است. آنچه ما می بینیم و آنچه آنها می بینند یکسان است ، کره ای در حال گسترش با قطر 93 سال نوری.

با فرض همسانگردی جهان ، فاصله تا لبه جهان مشاهده شده از هر جهت تقریباً یکسان است. یعنی ، جهان قابل مشاهده دارای یک حجم کروی (یک توپ) متمرکز بر ناظر است . هر مکان در جهان جهان قابل مشاهده است که ممکن است با آنچه در مرکز زمین قرار دارد همپوشانی نداشته باشد یا نداشته باشد ...

بنابراین شعاع جهان مشاهده شده حدود 46.5 میلیارد سال نوری و قطر آن حدود 28.5 گیگاپارسک تخمین زده می شود ( 93 میلیارد سال نوری ...)
ویکی پدیا ، جهان قابل مشاهده ، 2020

جهان مشاهده شده یک کره است. این به تازگی شناخته شده بود ، با این وجود 1400 سال قبل از کشف در قرآن به تصویر کشیده شده بود.

[قرآن 55.33] اي جامعه جن و انس! اگر می توانید از قطر آسمانها و زمین فرار کنید ، جلو بروید و فرار کنید. اما جز با اجازه فرار نخواهید کرد.

"Aktar أَقْطَارِ" به معنای قطرها است. اما قطر دقیقاً خاصیت دایره ها یا کره ها است. از آنجا که قطر زمین و آسمانها وجود دارد ، بنابراین طبق قرآن زمین و جهان قابل مشاهده کره ها هستند. انسان روی زمین و جن در آسمان ها جهان قابل مشاهده را به عنوان یک کره می بینند.

چگونه یک انسان بی سواد که 1400 سال پیش زندگی می کرده می دانسته است که جهان قابل مشاهده یک کره است؟

ناظران در همه جا خصوصیات یکسانی را برای جهان می بینند.

اصل کیهان شناسی معمولاً به صورت رسمی بیان می شود: " در مقیاس کافی بزرگ ، خصوصیات جهان برای همه ناظران یکسان است ." این به معنای این جمله کاملاً فلسفی است که می گوید بخشی از جهان که می توانیم ببینیم یک نمونه عادلانه است و قوانین فیزیکی یکسانی در کل اعمال می شود. در حقیقت ، این به یک معنا می گوید که جهان قابل شناخت است و با دانشمندان منصفانه بازی می کند.
ویکی پدیا ، اصل کیهان شناسی ، 2020

" از نظر مقیاس به اندازه کافی بزرگ ، خصوصیات جهان برای همه ناظران یکسان است " این امر اخیراً شناخته شده بود ، اما این 1400 سال قبل از کشف در قرآن به تصویر کشیده شده بود.

[قرآن 79.27] آفرینش شما دشوارتر است یا بهشت؟ او آن را ساخت. ضخامت آن را بالا برد ، و برابر کرد.

" او ضخامت خود را بالا برد " امروز می دانیم که این درست است زیرا جهان در حال گسترش است (شعاع در حال افزایش است).

"Sawwa سَوَّا" به معنی برابر است. "و آن را مساوی" یعنی ضخامت برای همه ناظران برابر است. امروز ما می دانیم که این درست است زیرا همه مشاهده کنندگان شعاع یکسانی را می بینند. (چنانچه برخی از بدبینان ادعا می كنند ، اگر زمین صاف و آسمان گنبد باشد ، ارتفاع در مركز بزرگتر از ارتفاع لبه ها خواهد بود ، از این رو ناظران ضخامت یکسانی نخواهند دید).

چگونه یک مرد بی سواد که 1400 سال پیش زندگی می کرده می تواند بداند که همه ناظران شعاع برابر دارند؟

ما قبلاً می دانیم که همه سیارات در مدارهای مربوطه خود به همان مکانها برمی گردند. این تایید شده است اما یک ویژگی دیگر از جهان نیز در دست تحقیق است که اگر در جهان به یک خط مستقیم ادامه دهید ، سرانجام از پشت سر نزدیک می شوید و به همان جایی که در ابتدا شروع کرده اید می رسید. این بستگی به انحنا و توپولوژی جهان دارد (نحوه اتصال آن).

اکنون مقاله جدید ما ، که در Nature Astronomy منتشر شده است ، به نتیجه ای رسیده است که ممکن است بحرانی در کیهان شناسی ایجاد کند - در صورت تأیید. ما نشان می دهیم که شکل جهان ممکن است در واقع خمیده باشد و نه مسطح ، همانطور که قبلاً تصور می شد - با احتمال بیشتر از 99٪. در یک جهان خمیده ، مهم نیست که در کدام جهت حرکت کنید ، در نقطه شروع قرار خواهید گرفت - درست مثل یک کره . اگرچه جهان چهار بعد دارد ، از جمله زمان.
Phys.org ، شکل جهان: مطالعه می تواند ما را مجبور کند که در مورد همه چیزهایی که در مورد جهان هستی می دانیم ، در سال 2019 تجدید نظر کنیم

" مهم نیست که در کدام مسیر حرکت کنید ، در نقطه آغاز خواهید شد - دقیقاً مانند یک کره ." این همچنین حاکی از آن است که جهان حداقل 250 برابر بزرگتر از جهان مشاهده شده است. این امر اخیراً شناخته شده بود ، اما قبل از کشف در قرآن 1400 به تصویر کشیده شده بود.

[قرآن 86.11] و آسماني كه برمي گردد.

«الرجه الرَّجْعِ» به معنای بازگشت به همان مکان است. ما قبلاً می دانیم كه همه سیارات در مدارهای مربوطه خود به همان مكانها بازمی گردند ، اما امروز می دانیم كه اگر این امر در مقیاس بزرگتر نیز صادق باشد ، این امر به معنای بسته بودن و محدود بودن جهان است . این به تازگی شناخته شده بود ، با این وجود 1400 سال قبل از کشف در قرآن به تصویر کشیده شده بود. جن و انسان هم نمی توانند از قطر آسمانها و زمین فرار کنند ، این بدان معناست که هیچ خروجی وجود ندارد. از نظر قرآن جهان بسته و متناهی است . هیچ خطایی در قرآن وجود ندارد.

چگونه یک مرد بی سواد که 1400 سال پیش زندگی می کرده می تواند بداند که شما به مکان اصلی خود در فضا برمی گردید؟

(کتاب مقدس می گوید که آسمان "مانند آینه برنز ریخته شده سخت است" ایوب 37:18 . بنابراین کتاب مقدس بر یک جهان ایستا اصرار می ورزد. در واقع اشتباه مشهور آلبرت انیشتین ، ثابت کیهان شناسی ، توضیح جهان استاتیک بود. اگرچه در انیشتین در آن زمان هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود نداشت ، و این شک را به کتاب مقدس منتقل کرد و به دنبال یک جهان ایستا ، بدون انقباض منبسط نشده بود. بعداً ، وقتی ادوین هابل گسترش جهان را کشف کرد ، انیشتین این کیهان شناسی را پس گرفت ثابت کرد و آن را بزرگترین اشتباه در زندگی حرفه ای خود خواند. با اعتماد به کتاب مقدس ، انیشتین به دستور 10 120 اشتباه کرد  

 

معجزات قرآنn

قرآن (قرآن ، کتاب اسلام) حاوی دانش علمی است که 1400 سال پیش نمی توانسته شناخته شده باشد. از حسابهای اساسی گرفته تا پیشرفته ترین مباحث اخترفیزیک را شامل می شود. شما دعوت شده اید که آن معجزات را پشت سر بگذارید و خود قضاوت کنید.

مطالعه زمین

زمين شناسي

ذغال سنگ ، رانش زمین ، فرسایش ، سنگهای متخلخل ، انقراض انبوه ، انفجار بخار ، کوه ، امواج داخلی ، زمین ، پوکه ، منطقه سمی ، تکتونیک ، دریای مرده ، گودال ، آتشفشان ، خطوط ساحلی ، مواد معدنی ، منافذ هیدروترمال ، آب شیرین ، گرداب آتش ، شکاف سنگها ، فرورانش ، خطوط گسل ، زلزله ، گسترش خاک ، طغیان سیل ، بیابان زایی.

علوم ارگانیسم های زنده

زیست شناسی

رشد جنین ، عسل ، کلسترول ، میوز ، آنتی اکسیدان ها ، چربی ها ، کمبود اکسیژن ، سقط جنین ، باغ ها ، فتوسنتز ، موهای سفید ، گرده افشانی ، حمله صاعقه ، گوش داخلی ، آب مروارید ، بینایی ، استخوان ها ، شیر ، عملکردهای مغز ، تکامل ، زنبورهای عسل ، احساسات انسانی ، فراست ، جنسیت ، مردمک چشم ، موم ، اثر انگشت ، اعصاب پوست ، روزه ، شیردهی ، لاله گوش ، جنین ، فلورسانس ، جنین انسان ، سوراخ بستر ، نفس ، باکتریها ، استرس گیاه.

علوم مقدار ، فضا و تغییر

ریاضیات

فاصله ، اعداد اول ، Pi ، حساب ، جبر رابطه ای ، پایه 19.

مطالعه گذشته

تاریخ

پول کاغذی ، هیروگلیف ، کتابهای دیجیتالی ، تقویم ، موسی ، مومیایی فرعون ، هامان ، معبد کارناک ، فرعون ، پرواز ، نوح ، دریای مرده ، پمپئی ، شمالی ، پترا ، اوبار.

علوم حیوانات

جانور شناسی

رپتورها ، تار عنکبوت ، مورچه ها ، زنبورهای عسل ، کلنی ها ، زبان های حیوانات ، پشه ، کلاغ ، حیوانات شبانه ، مگس خانگی.

مطالعه جو

هواشناسی

نسیم دریا ، اثر استئوگرافیک ، باد ، گازهای آتشفشانی ، انقراض انبوه ، ریز انفجار ، شبنم بارور ابر ، خطوط ساحلی ، گرداب آتش ، آب شیرین ، فشار اتمسفر ، سیل ناگهانی ، وزن ابرها.

علوم اشیاLE مقدس

ستاره شناسی

نور خورشید ، ماه کامل ، شهاب سنگ ها ، سیارات فراخورشیدی ، مدارهای سیاره ای ، مغناطیس کره ، مهتاب ، روز ، سیستم چند ستاره ، آهن ، نور ستاره.

علوم عناصر و ترکیبات

علم شیمی

ویسکوزیته ، آب فوق العاده ، فتوسنتز ، گازهای آتشفشانی ، انقراض جمعی ، استخوان ، انفجار بخار ، امواج داخلی ، اهرام ، هیدروژن ، لایه بندی آب ، باروری ابر ، فلورسانس ، پمپئی ، زنگ.

علوم حرکتی و رفتاری از طریق فضا و زمان

فیزیک

کار ، نور ، اتمها ، جفت ها ، سرعت نور ، نظریه ریسمان ، پراکندگی ریلی ، سرعت ترمینال ، زمان نسبی ، کرم چاله ها ، نبض ، جاذبه ، زمان فضایی ، زره پوش کردن ، امواج گرانشی ، سلاح های صوتی ، جرم ، نظریه ریسمان ، اصل تعادل ، قرمز انتقال.

علوم منشأ و تکامل دانشگاه

کیهان شناسی

شکل جهان ، عصر جهان ، هفت آسمان ، بیگ بنگ ، جهان در حال گسترش ، امواج صوتی ، ایزوتروپی ، دود اولیه ، انرژی تاریک ، رشته های کهکشان. انرژی تاریک

Translated from English by Google Translate

miracles-of-quran.com